Są to osoby samotne lub małe firmy zbudowane przez i wokół indywidualnego lub małego zespołu specjalistów sprzątających. Twoim stałym punktem kontaktowym jest zwykle starsza osoba sprzątająca, która prawdopodobnie jest również właścicielem firmy. Niektórzy niezależni profesjonaliści oferujące sprzątanie domów Wołomin mają własne strony internetowe, ale wielu korzysta z mediów społecznościowych (zwykle Facebooka) lub platform stron trzecich (takich jak Thumbtack, Angie’s List i Craigslist) w celu promowania swoich usług. Niezależni specjaliści od sprzątania są zwykle tańsi niż firmy oferujące pełną obsługę, a także mogą być łatwiejsze w obsłudze.

Na kliencie spoczywa jednak obowiązek sprawdzenia potencjalnych pracowników sprzątających, a nawet wtedy jakość i wydajność mogą nie spełniać oczekiwań. Niezależne firmy sprzątające oferujące sprzątanie domów Wołomin zazwyczaj kosztują mniej niż firmy sprzątające oferujące pełen zakres usług. O ile mniej jest pytaniem. Pod koniec 2018 roku przebadałem reklamy usług sprzątania Craigslist w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Ceny za godzinę zaczynały się od około 15 złotych (chociaż tak niskie ceny były rzadkie) i przekraczały 40 złotych, a okazjonalne rabaty dla nowych klientów obniżały ostateczną cenę. Sprzątanie za opłatą ryczałtową zaczęło się od około 50 złotych za trzy pokoje i stamtąd poszło w górę.

Niezależne ekipy sprzątające oferujące sprzątanie domów Wołomin, często pary, pobierały więcej, choć nie zawsze dwa razy więcej.