Podczas gdy mała roślina doniczkowa jest jedną z opcji wyhodowania czegoś z popiołów, inną jest posadzenie drzewa na cześć psa. Możesz wybrać drzewo, które będzie dobrze rosło w Twoim klimacie i zakupić biodegradowalną urnę, z której wyhodujesz drzewo. Wizyta na drzewie to sposób na poczucie więzi ze swoim zwierzakiem. Drzewo doda światu piękna i poprawi środowisko. Niektóre rodziny decydują się na pochowanie psa na podwórku. Jak wspomniano, może to być nielegalne. Zakopywanie prochów jest prostsze, bardziej sanitarne i mniej kontrowersyjne niż zakopywanie zmarłego zwierzęcia.

Korzystanie z urny dla psów pomoże upamiętnić psa i zakończyć pochówek w sposób, który go uhonoruje. Wybierając urnę pogrzebową, wybierz styl biodegradowalny, taki jak te wykonane z bambusa. Bambus jest również zrównoważony. Rozmiar urny dla psów jest koniecznym i praktycznym czynnikiem. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebować jednego cala sześciennego miejsca na każdy funt, który ważył twój pies. Jeśli nie jesteś pewien, błąd co do rozmiaru większego modelu. Jeśli masz zbyt dużo miejsca, możesz dodać pamiątki, takie jak kołnierz. Piękna urna dla psów może pomóc w osobistym upamiętnieniu życia Twojego zwierzaka.

Możesz rozsypać prochy swojego zwierzaka lub zakopać całe urny dla psów. Jeśli zdecydujesz się rozrzucić prochy swojego zwierzaka, dostępnych jest wiele opcji, które sprawią, że ten proces będzie miał znaczenie. Niektórzy ludzie wolą rozpierzchać się w miejscu, które było wyjątkowe dla ich zwierząt, takim jak szlaki turystyczne lub ulubiona plaża. Jeśli podoba Ci się pomysł posiadania fizycznego miejsca do refleksji, rozrzucenie prochów Twojego zwierzaka w takim miejscu może być bardzo pocieszające (i zazwyczaj jest legalne).