Kominki murowane, czy to opalane drewnem, czy gazowe, to przytulne elementy, które dla wielu właścicieli stanowią uosobienie domu. Jednak pęknięcia w cegle lub w murowanych spoinach między cegłami są wczesnymi sygnałami ostrzegawczymi, że Twój komin jest na drodze do ruiny i niezbędne będzie mu poszerzanie kanałów kominowych. Łatanie pęknięć w ceglanym kominie może zaoszczędzić tysiące dolarów na późniejszych naprawach, a także zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie, zmniejszając ryzyko pożaru komina. Małe pęknięcia latem mogą stać się zaskakująco dużymi pęknięciami do następnej wiosny powodując uszkodzenia kanałów komina.

Pozostawienie tych większych pęknięć poszerzonych w zewnętrznej cegle bez nadzoru pogłębi przenikliwe działanie deszczu, śniegu i lodu. Następnie woda zaczyna spływać w dół, czasem między cegłę zewnętrzną a obróbkę blacharską, a czasem głębiej do środka, między cegłę zewnętrzną a przewodem kominowym któremu potrzebne poszerzanie kanałów kominowych.

Pozostawione bez kontroli te drobne zdarzenia mogą się kumulować i doprowadzić do katastrofy dla systemów dachowych i sufitów wewnętrznych, izolacji, słupków ściennych, a nawet podłóg – zleć zatem z wyprzedzeniem poszerzanie kanałów kominowych.