Możliwe, że monitor komputera przed tobą lub smartfon, który trzymasz, został wyprodukowany za granicą lub wykonany z części z innego kraju. Szanse są jeszcze większe, że zostały przetransportowane kontenerowcem jako fracht morski z Chin.

Ponad 90% światowych towarów podróżuje przez oceany. Przy tak dużej liczbie handlu odbywającego się za pośrednictwem frachtu morskiego, można się zastanawiać, jak to wszystko działa.

Na naszym blogu przedstawimy fracht morski z Chin prostym językiem. Dowiesz się, jak transport intermodalny zrewolucjonizował sposób przemieszczania się towarów przez oceany świata i poznasz, jak działają główne porty i czym jest, ile kosztuje fracht morski z Chin. Dowiesz się, jakie strony są zaangażowane w transport morski i jakie dokumenty są wymagane, i przekonasz się, że nie jest to takie skomplikowane.

Bez frachtu morskiego z Chin i innych krajów światowa gospodarka zatrzymałaby się z piskiem opon – nie byłoby produktów elektronicznych, producenci nie mieliby surowców, a półki sklepowe byłyby w połowie puste. Mimo że żyjemy w cyfrowym świecie, to ogromny przepływ towarów przepływających przez nasze oceany jest motorem globalnego handlu. Zaczynamy od zbadania, co dokładnie oznacza transport morski wykonujący niedrogi fracht morski z Ameryki Południowej, z Turcji, z Chin.