Sklep pieluchy bambusowe zaprasza na zakupy po wyjątkowe produkty! Te pieluchy materiałowe są wykonane z tkaniny pochłaniającej płyn, zwykle z bawełny frotte lub flanelowej, konopi, bambusa lub mieszanki. Pasują ciasno, ale najlepiej działają z nieprzeciekającą osłoną. Mogą być nieco nieporęczne. Składasz lub spinasz te pieluchy za pomocą szpilek lub spinaczy. Szybko wysychają.

Pieluchy pasują do dzieci w każdym wieku. Te pieluchy są najtańsze w zakupie. Te pieluchy materiałowe są wykonane z miękkich warstw tkaniny, takiej jak bawełna lub bambus, które są składane w kształt wkładki i umieszczane w dopasowanym, szczelnym pokrowcu. Nie są nieporęczne, ale są mniej chłonne niż inne rodzaje pieluch wielokrotnego użytku. Szybko wysychają. Możesz potrzebować dwóch lub trzech różnych rozmiarów. Fałdy wstępne są dość tanie. Nazywa się je również pieluchami konturowymi lub profilowanymi i sprzedaje je sklep pieluchy bambusowe. Mogą być wykonane z warstw bawełny, polaru, konopi lub bambusa. Używasz ich z nieprzepuszczalnym pokrowcem, a zwykle zapinane są na rzepy lub napy.

Niektóre pieluchy z miejsca jakim jest sklep pieluchy bambusowe mają wkładkę chłonną. Dopasowane pieluchy są dostępne w jednym rozmiarze dla większości i w różnych rozmiarach. Łatwo je zmienić. Są wolniejsze do schnięcia i droższe niż kwadraty i wstępnie zgięte tkaniny. Te pieluchy materiałowe jakie oferuje sklep pieluchy z bambusa mają szczelną powłokę zewnętrzną zszytą z miękką warstwą wewnętrzną. W „kieszonce” między skorupą a warstwą wewnętrzną znajdują się wstawki, które wchłaniają płyn. Wkłady mogą być wykonane z różnych materiałów, które wchłaniają różne ilości płynu. Są łatwe w użyciu i szybko schną, ale przed praniem należy wyjąć wkładki i włożyć je z powrotem. Występują w jednym rozmiarze-pasuje do większości i różnych rozmiarach.