Kup dużą część z przyjacielem lub członkiem rodziny, którą można podzielić na dwie mniejsze części, aby budowa domów jednorodzinnych była tańsza. Niektóre z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości mogą być znacznie większe niż to, na co chcesz lub możesz sobie pozwolić, ale sprzedawca może nie chcieć rozbić dużej paczki. Więc jeśli możesz podzielić koszty z kimś innym (najlepiej z kimś, kogo nie masz nic przeciwko posiadaniu jako sąsiada), możesz być w stanie kupić świetny plac budowy za rozsądną cenę. Rozważ tak zwaną parcelę problemową — nieruchomość na zboczu wzgórza, wąską lub zasypową. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu przedmioty nie są tak pożądane jak inne, więc nie sprzedają się tak szybko i często mają znacznie niższą cenę. Jednak z odpowiednim planem i zdolnym wykonawcą potencjalnie trudna parcela może być idealna dla Twojego nowego domu.

Sprawdź nasze plany domów jednorodzinnych dla Plany domów nachylonych i wąskich Wybierz działkę nad kanałem lub zatoką zamiast posiadłości nad oceanem lub jeziorem, jeśli musisz mieć miejsce na nabrzeżu. Te opcje są zwykle tańsze, ale nadal dostępne dla wody. Dodatkowo zapewniają doskonałą ochronę przed niepogodą. Przejrzyj naszą kolekcję Przybrzeżnych lub nadbrzeżnych (które niekoniecznie muszą znajdować się obok „oceanu” lub „jeziora!”).

Kupuj materiały budowlane łatwe w utrzymaniu aby budowa domów jednorodzinnych była tańsza— na przykład winylowe lub cementowe sidingi i metalowe pokrycia dachowe. Nawet jeśli są nieco droższe w instalacji, zwrócą się na dłuższą metę, ponieważ nie będziesz musiał naprawiać, wymieniać ani przemalowywać. Zbieraj uratowane materiały z miejsc rozbiórki. Stare drewno stodoły, zużyte cegły i charakterystyczne drewniane drzwi dodają niedrogiego charakteru domowi bez wygórowanych kosztów. Wiele razy możesz mieć materiały za darmo, o ile chcesz je wywieźć. Pamiętaj tylko, aby najpierw skontaktować się z właścicielem wyburzanego budynku. Pochwalaj się tylko tymi rzeczami, bez których naprawdę nie możesz żyć.

Jednak nie oszczędzaj na elementach konstrukcyjnych lub drzwiach i oknach w jakie budowa domów jednorodzinnych musi być wyposażona — dla bezpieczeństwa swojego domu będziesz chciał kupić najlepsze, na jakie możesz sobie pozwolić w tych obszarach. Ponadto niektóre cechy pomagają określić ogólny projekt i warto je zachować; na przykład: siding z desek i listew oraz duże czarne okna z podwójnymi zawiasami w planie domu 430-156 (patrz rysunek poniżej) wzmacniają charakter wiejskiego projektu domu jednorodzinnego w Wejherowie.