Korzyści zdrowotne wynikające z gry w tenisa są często tracone w porównaniu z bardziej tradycyjnymi zajęciami fizycznymi, takimi jak bieganie, pływanie i jazda na rowerze. Jednak wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że gra w tenisa przez godzinę spala około 600 kalorii, co czyni ją tak skuteczną, jak jogging lub zajęcia na rowerze stacjonarnym.

Piękno tenisa polega na tym, że rzuca on wyzwanie umysłowi i ciału. Taktyczny aspekt gry w tenis dla dzieci Warszawa sprawia, że ​​twój umysł jest zajęty, podczas gdy twoje ciało ma dobry trening – krótkoterminowe cele osiągnięcia tej małej żółtej piłeczki na czas sprawiają, że jest to złożony sport pełen małych nagród i nieograniczonych wyzwań. Tenis dla dzieci Warszawa to wyjątkowy sport; zapewnia trening aerobowy (wytrzymałościowy) i beztlenowy (szybkie ruchy wybuchowe). Przeciętny punkt w tenisie obejmuje wybuchy aktywności i działania mające na celu kondycję naszego organizmu w taki sam sposób, jak robiłby to trening interwałowy. Ma to niezwykle pozytywny wpływ na nasze serce i płuca, a badania pokazują, że granie zaledwie 3 godziny tygodniowo zmniejsza ryzyko chorób serca o ponad 50%. Co więcej, gra w tenisa w klubie w Warszawie może zmniejszyć tempo spadku naszej sprawności wraz z wiekiem. W badaniu dotyczącym 8 różnych sportów stwierdzono, że tenisistki mają najdłuższą oczekiwaną długość życia, o około 10 lat!

Tenis dla dzieci Warszawa to sport dla wszystkich grup wiekowych – każdej płci, wzrostu i poziomu wiedzy, z korzyściami obejmującymi utrzymanie zdrowego składu ciała, zdrowia kości, siły mięśni i równowagi.