Producenci pianki w sprayu idealnej na ocieplanie Kartuzy to bardzo drobiazgowi gromadka. Specyfikacje techniczne są dość jasne, szczegółowo opisują odpowiednie zakresy temperatur i warunki podłoża. (Podłoże to natryskiwana powierzchnia). Chociaż większość instalatorów wykonujących ocieplanie Kartuzy jest na najwyższym poziomie, mogą wystąpić problemy. Zimna pogoda może grać piekło z aplikacjami pianki, prowadząc do najczęstszych problemów: kurczenia się i słabej przyczepności do podłoża.

Pianka natryskowa to dwuskładnikowy polimer. Te dwa komponenty nazywane są komponentami „A” i „B”. Niewłaściwie wymieszana piana to dość powszechny problem, który może wystąpić w każdym klimacie. W tym artykule przyjrzymy się wyzwaniom charakterystycznym dla zimnego klimatu.

Powierzchnia, na którą natryskuje się piankę, musi mieścić się w zakresie określonym przez producenta – to ważne aby mieć pewność, że ocieplanie Kartuzy będzie trwałe. Ważną informacją jest to, że mówimy o temperaturze powierzchni podłoża, a nie o temperaturze otoczenia. Większość producentów pianek natryskowych określa zakres temperatur powierzchni od 60 ° F do 80 ° F. Nieizolowany parapet drewniany w bardzo zimny styczniowy dzień może łatwo spaść poniżej 60 ° F. Do diabła, prawdopodobnie spadnie poniżej 45 ° F. Ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą prostego termometru laserowego. Należy sprawdzić faktyczną temperaturę natryskiwanej i ocieplanej powierzchni domu w Kartuzach. Po nałożeniu na zbyt zimną powierzchnię, ostateczne utwardzenie pianki może być gumowate i kurczyć się od krawędzi.