Windy przemysłowe Warszawa, które mają trakcję bezprzekładniową, będą miały koło, które jest bezpośrednio przymocowane do silnika. Windy, które mają trakcję bez przekładni, będą mogły poruszać się z prędkością do 2000 stóp na minutę. Maksymalna odległość przemieszczania wynosi 2000 stóp, co czyni je jedynymi, które można stosować w wysokich budynkach.

Windy przemysłowe Warszawa, które mają trakcję bez przekładni, są nieco wysokie, jeśli chodzi o koszt początkowy, podczas gdy koszty utrzymania pozostają na stałym poziomie i często są bardziej wydajne niż windy trakcyjne z przekładnią. Regularne sprawdzanie przyczepności krążków linowych windy i lin pod kątem zużycia ma kluczowe znaczenie. Będą one zużywać przyczepność między linkami, a rolka zmniejszy się, co powoduje poślizg i będzie nadal się ślizgać, co zmniejsza wydajność windy i czyni ją bardziej niebezpieczną w użyciu. Windy, które mają trakcję, będą miały ograniczenia dotyczące wysokości, ponieważ decyduje o nich długość i waga kabla / liny windy przemysłowej z Warszawy.

Istnieją nowsze materiały, które można zastosować w windach trakcyjnych, dzięki czemu są mocniejsze, ale lżejsze, a materiałem jest włókno węglowe, które pozwoli windom osiągnąć nowsze wysokości. Windy przemysłowe Warszawa lub te bez maszynowni to kolejny sposób na określenie windy trakcyjnej, która nie ma maszynowni nad szybem windy. Znajduje się w przestrzeni nadpisania. Ilekroć będzie wymagał naprawy, będzie musiał być dostępny przez kabinę windy, która znajduje się na górze windy. Skrzynki kontrolne znajdują się w pomieszczeniu kontrolnym i znajduje się na najwyższym podeście, około 150 stóp od windy, naprzeciw szybu windy.