Cykl chłodniczy – kiedy potrzebny jest serwis sprężarek chłodniczych Wejherowo? Lodówka w Twojej kuchni korzysta z cyklu podobnego do tego opisanego w poprzednim rozdziale, jeśli jej działanie zostanie zachwiane konieczny będzie serwis sprężarek chłodniczych Wejherowo. Ale w twojej lodówce cykl jest ciągły. W poniższym przykładzie założymy, że używany czynnik chłodniczy to czysty amoniak, który wrze w temperaturze -27 stopni F.

Oto, co dzieje się, aby chłodzić lodówkę: Sprężarka spręża amoniak. Sprężony gaz nagrzewa się pod ciśnieniem (kolor pomarańczowy). Cewki z tyłu lodówki pozwalają gorącemu amoniakowi rozproszyć ciepło. Pod wysokim ciśnieniem gazowy amoniak skrapla się do postaci ciekłego amoniaku (ciemnoniebieski). Ciekły amoniak pod wysokim ciśnieniem przepływa przez zawór rozprężny. Możesz myśleć o zaworze rozprężnym jako o małym otworze. Po jednej stronie otworu znajduje się ciekły amoniak pod wysokim ciśnieniem. Po drugiej stronie otworu znajduje się obszar niskiego ciśnienia (ponieważ sprężarka wysysa gaz z tej strony). Ciekły amoniak natychmiast wrze i odparowuje (jasnoniebieski), a jego temperatura spada do -27 F. To powoduje, że wnętrze lodówki jest zimne. Sprężarka zasysa zimny amoniak i cykl się powtarza – do momentu aż się coś zepsuje – wówczas niezbędny jest serwis sprężarek chłodniczych Wejherowo.

Nawiasem mówiąc, jeśli kiedykolwiek wyłączyłeś samochód w gorący letni dzień w Wejherowie, gdy klimatyzator był włączony, być może słyszałeś syczenie pod maską. Ten hałas to dźwięk płynnego czynnika chłodniczego pod wysokim ciśnieniem przepływającego przez zawór rozprężny, czyli tak zwanej sprężarki chłodniczej.