Projektanci i dekoratorzy wnętrz ożywiają wnętrza i poprawiają ich estetyczne i praktyczne cechy – swoista aranżacja wnętrz jest ich zadaniem. Podczas gdy dekoratorzy wnętrz koncentrują się głównie na wizualnym aspekcie pokoju, projektanci wnętrz ponownie zastanawiają się nad rozmieszczeniem przestrzeni, a także jej praktycznością i organizacją. Niektóre prace projektanta aranżującego wnętrza przypominają prace architekta, ponieważ mają więcej wspólnego z pracami budowlanymi niż z ozdobnymi ozdobami; co oznacza, że ​​projektanci wnętrz muszą zrozumieć i przestrzegać wszystkich obowiązujących i obowiązujących przepisów budowlanych.


Projektanci wnętrz, których specjalizacją jest aranżacja wnętrz, mogą również świadczyć usługi doradcze w innych powiązanych celach, takich jak wybór kolorów lub materiały, które należy zastosować.

Projektanci i dekoratorzy wnętrz znani są głównie z pracy w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, ale interweniują także we wszelkiego rodzaju wnętrzach, w których potrzebny jest ich specjalistyczny wgląd. Projektanci wnętrz, których dziedziną pracy jest aranżacja wnętrz, mogą pomóc w remoncie mieszkania za pomocą wszystkiego, od układu, hydrauliki, oświetlenia, mebli i oczywiście akcesoriów i stylizacji. Zanim przejdziemy do sedna tego postu, chciałbym się ponownie przedstawić.