Co to jest upadłość przedsiębiorcy? Złożenie wniosku o upadłość przedsiębiorcy jest procesem prawnym, który albo redukuje, restrukturyzuje lub eliminuje długi. Pierwszym krokiem jest ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy w sądzie. Możesz złożyć wniosek we własnym zakresie lub możesz złożyć wniosek do adwokata. Koszty bankructwa obejmują opłaty adwokackie i opłaty rejestracyjne. Jeśli złożysz wniosek samodzielnie, nadal będziesz odpowiedzialny za składanie opłat.

Kroki w celu zgłoszenia upadłości:

Upadłość przedsiębiorcy nie polega tylko na powiedzeniu sędziemu „Jestem spłukany!” i rzucając się na łaskę sądu. Istnieje proces – czasami mylący, a czasem skomplikowany – przez który ludzie i firmy muszą przejść, aby odnieść sukces.

Jak złożyć wniosek o upadłość dla przedsiębiorcy?

Zaczyna się od skompilowania wszystkich twoich danych finansowych – długów, aktywów, dochodów, wydatków – i ich spisania. Zapewnia to nie tylko lepsze zrozumienie Twojej sytuacji, ale także każdemu, kto pomaga Ci (a ostatecznie sądowi) lepiej zrozumieć. Następnym krokiem jest uzyskanie porady kredytowej w ciągu 180 dni przed złożeniem wniosku. Jest to wymagany krok. Musisz uzyskać porady od zatwierdzonego dostawcy wymienionego na stronie internetowej sądów Polskich. Większość agencji doradczych oferuje tę usługę online lub telefonicznie.