Więc chcesz zostać kitesurferem. Kiedy pytasz, prawie każdy ma inne oszacowanie, ile czasu zajęło im nauczenie się latania. Po prostu chcesz wiedzieć, z czym masz do czynienia i jak szybko będziesz mógł cieszyć się niebiańskim uczuciem jazdy na wietrze!

Ile czasu zajmuje naprawdę nauka kitesurfingu Półwysep? Jazda pod wiatr jako cel wymaga od 15 do 20 godzin nauki kitesurfingu, w tym szkolenia instruktorów. Rzeczywisty czas nauki będzie zależeć od twoich umiejętności uczenia się, poziomu sprawności, warunków wiatrowych i wodnych, częstotliwości sesji i jakości instrukcji. Zasadniczo, jeśli naprawdę skupiasz się na tym i masz dostęp do odpowiednich warunków i instruktora, to, co mówią, jest prawdą: Nauka kitesurfingu Półwysep i kiteboardingu może trwać kilka dni. Przeanalizujmy to trochę i zobaczmy, jakie kroki trzeba wykonać i ile zazwyczaj czasu każdy z nich wymaga.

Pierwszą rzeczą, której musisz się nauczyć, jest działanie wiatru i latanie latawcem. Najprawdopodobniej nauka kitesurfingu Półwysep zaczyna się od latawca trenera, który jest małym latawcem o niskiej mocy, który po prostu manewrujesz rękami, bez uprzęży. Uczysz się podstawowej teorii wiatru. Na ogół nie potrzebujesz więcej niż około pół godziny, aby zapoznać się z lataniem małym latawcem, uczeniem się go obracać, nadając mu moc i czując przyczepność. Następnie nauka kitesurfingu Półwysep przechodzi do zajęć praktycznym – wchodzisz na prawdziwy latawiec kitesurfingowy, który ma moc ciągnięcia cię i wymaga noszenia uprzęży wokół talii, aby związać linki. Nauczysz się konfigurować latawiec i linie, jak odpalić latawiec i latać w strefach neutralnej i mocy, jak bezpiecznie wylądować latawca oraz jak zrzucić latawiec i korzystać z funkcji awaryjnego szybkiego zwalniania. Szkoła Surfbrother oferuje naukę kitesurfingu na półwyspie Helskim.