Drut spawany zaczepiony na słupki ogrodzeniowe pomorskie to podstawowe ogrodzenie gospodarstwa wykonane jest ze sztywnych drutów ułożonych w rzędach pionowych i poziomych ze spawanymi złączami. Zazwyczaj siatka ma dwa cale szerokości i trzy lub cztery cale wysokości. Spoiny mogą pękać, dlatego ten typ jest zwykle stosowany do lekkich zastosowań, takich jak zamykanie małych zwierząt lub ochrona drobiu lub ogrodów. Może być na przykład używany do trzymania lisów, kojotów i innych małych drapieżników z dala od małych zwierząt gospodarskich. Ogrodzenie z drutu spawanego jest zwykle wykonane z drutu o grubości 16 lub 14 i jest sprzedawane w rolkach o szerokości 24 cali, 36 cali, 48 cali lub 60 cali.

Inny rodzaj ogrodzenia z drutu, ale taki, który wykorzystuje drut o większej grubości, z połączeniami, które są zaciśnięte w celu zapewnienia dodatkowej wytrzymałości również powinien być wznoszony na słupkach ogrodzeniowych pomorskie. Jest stosowany u bydła, świń i innych dużych zwierząt gospodarskich. Grubość jaką powinny mieć słupki ogrodzeniowe pomorskie zwykle wynosi około 12, ale górny i dolny drut może być cięższy o grubości 10, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość.

Istnieje kilka odmian: Ogrodzenie węzła przegubowego wzmacnia każde przecięcie drutu, owijając druty pionowe wokół poziomu. Zapewnia to znacznie większą wytrzymałość boczną niż standardowe przyspawane ogrodzenie z drutu, ale zwierzęta podatne na wspinanie mogą powodować ślizganie się drutów poziomych. Ogrodzenie ze stałym węzłem: W tym stylu przecięcia drutów są wzmocnione z obu kierunków, co w ogóle zapobiega przesuwaniu się drutów ogrodzenia. Tkane ogrodzenie polowe: w tym stylu druty są splecione, a także wzmocnione jakąś formą węzła. Specjalne zaciśnięte złącza zapewniają pewną elastyczność pod wpływem uderzenia, dzięki czemu ogrodzenie może odskoczyć do tyłu po popchnięciu go przez duże zwierzęta. Może to być szczególnie przydatne do ograniczania zwierząt gospodarskich, o których wiadomo, że pchają lub taranują ogrodzenie, takich jak kozy, woły lub byki.

Ogrodzenie dla koni – jest to podobne do ogrodzenia z drutu spawanego wyposażone w słupki ogrodzeniowe pomorskie, ale jest gładkie z obu stron, aby zapobiec zadrapaniu zwierząt. Jest to szczególnie przydatne dla koni, które mają skłonność do drapania skóry o płoty. Niektóre typy wykorzystują siatkę w kształcie litery V, aby uniemożliwić koniom złapanie kopyt w siatkę. Grubość drutu zwykle wynosi 14 lub 12, a ogrodzenie sprzedawane jest w rolkach o szerokości 60 cali lub większej. Sprzedawany jako ogrodzenie „non-wspinać się”, będzie wykorzystywał inny wzór siatki V lub węższe kwadraty siatki o szerokości dwóch cali, które są zbyt małe, aby kopyta mogły się przedostać. Połączenia będą zaciśnięte lub supłane, aby zapobiec przesuwaniu się drutów poziomych po drutach pionowych.