Podobnie jak w przypadku każdego zatrudnionego kontrahenta, przed rozpoczęciem pracy należy ustalić praktyczne rzeczy. Oto kluczowe pytania, które należy zadać hydraulikowi:

1) Czy masz licencję? Ten jest duży. Nigdy nie zapomnij zadać tego pytania i nie wierz tylko na słowo hydraulika z Gdańska. Wielu działa bez licencji, ale wielu właścicieli domów zakłada, że ​​każdy hydraulik musi ją mieć, więc to pytanie zawsze warto zadać. Posiadanie licencji oznacza, że ​​hydraulik jest zarejestrowany w organie zarządzającym na szczeblu stanowym lub lokalnym. Możesz sprawdzić zasady licencjonowania dla swojego obszaru na stronie licencjonowania. W czym problem ze świetnym hydraulikiem, który nie ma licencji? Jego praca może nie zostać poddana inspekcji, a ty będziesz miał niewiele możliwości, ponieważ mimo to zdecydowałeś się go zatrudnić.

2) Zawsze pytaj. Większość profesjonalnych hydraulików oferuje bezpłatne prognozy dla klientów – uważaj jednak na tych, którzy chcą Ci je przekazać przez telefon. Większość przyjdzie, aby sprawdzić pracę, zanim zaczną pracę. Gdy potencjalny hydraulik Gdańsk będzie miał okazję przejrzeć ofertę pracy i poda ci liczbę kosztów, zapytaj, czy to, co cytował, obejmuje materiały, robociznę i ewentualność problemów. Niektóre szacunki wyglądają świetnie na papierze, ale zawierają jedynie podstawowy koszt materiałów i gwałtownie wzrosną w miarę wykonywania pracy.

3) Czy jest to stawka godzinowa czy zryczałtowana? Wielu hydraulików z Gdańska tworzy klauzule w umowach, które mówią, że właściciele domów poniosą wszelkie uzasadnione koszty, aby ukończyć pracę. Podczas uzyskiwania oszacowania pamiętaj, aby zapytać, czy łączna stawka, którą podajesz, jest stawką zryczałtowaną – taką, która nie zmieni się z powodu kosztów pracy – czy też hydraulik Gdańsk stosuje stawkę godzinową powiększoną o koszty materiałów. Problem z drugą opcją polega na tym, że podczas gdy materiały mają stałą cenę, jeśli zadanie trwa długo, koszty będą rosły, podczas gdy płacisz za robociznę. Przed podpisaniem umowy upewnij się, że wiesz, co otrzymujesz.

4) Kiedy chcesz dokonać płatności? Zawsze pytaj, kiedy hydraulik Gdańsk spodziewa się zapłaty, i ile całkowitego kosztu chce z góry. Jeśli potencjalny hydraulik poprosi o 100 procent kosztów przed rozpoczęciem pracy, odejdź. Niektórzy będą korzystać z systemu „kamieni milowych”: po zakończeniu określonego dzieła będziesz musiał zapłacić określony procent. Niektórzy wykorzystają czas: po określonej liczbie tygodni zapłacisz określoną część całkowitych kosztów. Kamienie milowe są często lepsze, ponieważ płatność jest wydawana dopiero po zakończeniu niektórych zadań. Płatności za czas mogą działać, ale jeśli hydraulik działa wolno, być może płacisz za dużo za zbyt mało.