Potrzebna Ci laweta Oleśnica? Zadzwoń do firmy Konkret i zamów sprzęt, który umożliwi Ci usunięcie z jezdni uszkodzonego samochodu. Możesz usłyszeć platformę holowniczą zwaną „zjeżdżalnią” lub „wywrotką”, a to ze względu na sposób, w jaki działa. Jego najbardziej dominującą cechą jest długa hydrauliczna platforma, która pochyla się, a tylny koniec opuszcza się aż do ziemi. Samochód, który musi być holowany, zostanie wjechany lub wciągnięty na lawetę Oleśnica i zabezpieczony, zanim laweta Oleśnica zostanie opuszczone z powrotem do pozycji poziomej. Platforma jest najpopularniejszym typem lawety i może być używana do różnych celów. Platformy, czyli lawety Oleśnica, są ładne, ponieważ holowany pojazd jest dobrze zabezpieczony i są uniesione nad ziemią. W przypadku pojazdów, które są nieruchome, ciężarówki z platformą mają wyciągarkę, która ciągnie pojazd na łóżko.


Haki holownicze i łańcuchowe to kolejny rodzaj jaki może mieć laweta Oleśnica. Ręka trzyma żółty pasek holowania samochodu przymocowany do samochodu. Hak holowniczy i łańcuchowy jest prawdopodobnie najstarszym typem lawety i to ten, który można rozpoznać najbardziej. Wywierają one jednak duży nacisk na holowane pojazdy, więc w dzisiejszych czasach nie są używane tak często. Jak sama nazwa wskazuje, hak holowniczy i łańcuchowy wykorzystuje hak i łańcuch do holowania pojazdów z jednego miejsca do drugiego. Hak mocuje się do zderzaka lub osi pojazdu, które mogą ulec naprężeniu lub uszkodzeniu podczas jazdy. Łańcuch może również porysować nadwozie pojazdu, więc te ciężarówki zwykle nie są używane. Co więcej, nie można używać tego rodzaju ciężarówki do pojazdów na wszystkie koła lub 4 × 4, ponieważ może to uszkodzić układ napędowy.

Wózek holowniczy z windą – czy słyszałeś o takim rodzaju lawety Oleśnica?Zepsuty samochód jest holowany przez wóz holowniczy z podnośnikiem – taka laweta Oleśnica świetnie sprawdza się przy wielu rodzajach pojazdów. Lawety kołowe wyewoluowały z lawet i haków holowniczych, ale działają trochę inaczej. Zamiast haka i łańcucha ciężarówki używają metalowego jarzma, które często dotyka tylko kół. Jarzmo zaczepia się pod koła napędowe pojazdu, więc może to być przód lub tył w zależności od pojazdu. Stamtąd hydrauliczny lub pneumatyczny podnośnik podnosi ten koniec pojazdu w powietrze, które ma być holowane. Chociaż ta ciężarówka nie może zapewnić takiego samego poziomu ochrony jak ciężarówka z platformą, zapobiegają uszkodzeniu zderzaka i nie ma łańcuchów, które mogłyby porysować nadwozie pojazdu.