Potrzebujemy minimum 20 centymetrów włosów, aby zbudować peruki naturalne na zamówienie. Bardzo rzadko jedna osoba ma wystarczająco dużo włosów, aby zrobić perukę. Stwierdzamy, że zwykle potrzeba 2-3 głów włosów, aby spełnić nasze wymagania dotyczące wagi. Jeśli włosy, które dostarczasz, nie przekraczają 20 cm, być może będziesz musiał kupić dodatkowe włosy z naszego ekwipunku. Zawsze możesz uniknąć kosztów zakupu dodatkowych włosów, prosząc znajomych lub członków rodziny o dodanie do Twojej darowizny. Upewnij się tylko, że zbierane włosy na peruki naturalne są podobne do własnych pod względem tekstury, długości i koloru. Można wysyłać włosy, które zostały poddane obróbce kolorami lub farbowane, o ile są wystarczająco zdrowe, aby można je było wykonać peruką.

Gdy otrzymamy twoje darowizny, wyszczotkujemy cały nowy wzrost, a następnie zważymy pozostałe użyteczne włosy. Jeśli będziemy musieli wprowadzić dodatkowe włosy, aby osiągnąć wymaganą wagę jaką powinny mieć peruki naturalne, przygotujemy dla Ciebie kilka opcji do rozważenia. Nasze włosy z ekwipunku mogą działać w dowolnym miejscu od 50 do 300 złotych w zależności od wagi i rodzaju włosów, których potrzebujesz. Trzymamy również pod ręką zapas włosów z darowizn, które chętnie rozdajemy bezpłatnie, pod warunkiem, że włosy są dobrze dopasowane. Zawsze będziesz miał ostateczny głos na temat tego, jakie dodatkowe włosy są użyte do stworzenia twojej peruki naturalnej.

Minimalna długość wymagana do wykonania peruki naturalnej z własnych włosów wynosi 10 cm od nasady do końca. Powinieneś spodziewać się utraty co najmniej 3 cm całkowitej długości po związaniu włosów ręcznie na peruce. Na przykład darowizna w wysokości 10 cm stanie się długa na 7 cm po włączeniu do peruki. Peruki naturalne z zakończonymi włosami o długości 7 cm jest bardzo krótka i po zakończeniu będzie miała długość podbródka. Sugerujemy naszym klientom poddawanym leczeniu raka, aby obcinali włosy aż do skóry głowy, aby zaoszczędzić tyle długości i wagę w miarę możliwości.