Czy masz jakieś specjalne panie w swoim życiu? Jeśli masz szczęście, możesz mieć siostry, ciotki, matki i babcie, które cię dopadają i czynią twoje życie wyjątkowym. Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia lub urodziny, możesz podziękować tym wyjątkowym kobietom w swoim życiu, dając im prezent, który docenią. Ale co powinieneś je zdobyć? Kwiaty? Kwiaty są ładne, ale mogą szybko umrzeć. Co powiesz na czekoladę? Czekolada jest pyszna, ale też nie trwa długo. Co możesz dostać, że pozostanie na jakiś czas? Co powiesz na specjalny zapach?

Perfumy to popularny prezent na każdą okazję, perfumeria Warszawa jest pełna różnorodnych flakoników. Kto nie lubi dobrze pachnieć? Za pomocą kilku tryskaczy możesz dobrze pachnieć przez cały dzień, a butelka perfum może trwać przez miesiące. Eksperci uważają, że historię perfum sięgają 5000 lat wstecz starożytnych Egipcjan. Używali ziół, kwiatów i pachnących dziąseł, takich jak kadzidło i mirra, do tworzenia pachnących kadzideł i roztworów używanych podczas rytuałów religijnych i jako część procesu balsamowania. Najwcześniejsze perfumy, które dziś można kupić w miejscu jakim jest perfumeria Warszawa, nigdyś zawierały różnorodne naturalne składniki, z których niektóre mogą być zaskakujące, a może nieco obrzydliwe. Czy możesz sobie wyobrazić opryskiwanie się piżmem (z gruczołów piżmowych), hyraceum (ze skamieniałego kału góralek) lub ambra (z wymiocin wieloryba)?

Eww! Chociaż niektóre z tych zapachów wciąż żyją, są one głównie wytwarzane w laboratorium w Warszawie dzisiaj przy użyciu szerokiej gamy syntetycznych chemikaliów. W rzeczywistości nasze nowoczesne syntetyczne perfumy powstały na początku XIX wieku, kiedy naukowcy zaczęli poszerzać swoją wiedzę na temat chemii organicznej. Dzisiejsze płynne perfumy, które sprzedaje perfumeria Warszawa, składają się z trzech głównych składników: alkoholu, wody i olejków eterycznych. Istnieją tysiące składników, z których mogą korzystać producenci perfum, a dokładna formuła perfum jest ściśle strzeżoną tajemnicą.