Jeśli zamknąłeś klucze w samochodzie, powinieneś najpierw ocenić te cztery czynniki:
1. Sytuacja (np. padający deszcz na zewnątrz, słoneczny itp.),
2. Lokalizacja (w twoim domu, na parkingu lub w niebezpiecznej lokalizacji, na której znajduje się miejsce przestępstwa),
3. Pora dnia (np. dzień lub noc) oraz Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem pojazdu, czy kogoś innego.

Te cztery czynniki pomogą ci w dalszym ciągu w wybraniu drogi do otwarcia samochodu. Na przykład, jeśli w nocy zamknąłeś klucze w samochodzie w złej okolicy z dala od miejsca zamieszkania, prawdopodobnie będziesz chciał zadzwonić po pogotowie zamkowe Warszawa. Jeśli zamknąłeś klucze w samochodzie w domu i nie chcesz dzwonić do władz lokalnych takich jak pogotowie zamkowe w Warszawie, masz kilka opcji, co dalej. Po określeniu ogólnej sytuacji na podstawie czterech opisanych powyżej czynników należy rozważyć następujące kroki: Krok 1: Czy ty lub ktoś inny z Warszawy ma zapasowy klucz?
Jeśli tak, znajdź go lub zadzwoń do osoby, która go posiada. Jeśli nie masz telefonu, spróbuj znaleźć kogoś, kto by go używał.
Krok 2: Czy pojazd należy do Ciebie, tj. masz tytuł prawny, czy też należy do kogoś innego? Jeśli pojazd należy do kogoś innego, zadzwoń do właściciela pojazdu bądź na pogotowie zamkowe Warszawa i poinformuj wszystkich o zaistniałej sytuacji. Zapytaj ich co chcieliby zrobić i co powinno się zrobić. Najprawdopodobniej powinieneś następnie zadzwonić do lokalnych władz lub po pogotowie zamkowe Warszawa, aby spróbować odblokować pojazd. Policja lub pogotowie drogowe może poprosić o podpisanie formularza zgody / rezygnacji w przypadku uszkodzenia pojazdu w celu jego odblokowania. Policja może również chcieć uzyskać zgodę właściciela pojazdu – co może wymagać od Ciebie umieszczenia właściciela pojazdu na telefonie z policją. Jeśli jesteś właścicielem pojazdu, możesz skontaktować się z lokalnymi władzami, takimi jak policja lub usługodawca samochodowy. Możesz też spróbować samodzielnie odblokować pojazd.
Krok 3: Spróbuj samodzielnie odblokować pojazd.
Można to zrobić na wiele sposobów. Staromodna metoda (i ta, w której policja prawdopodobnie będzie korzystać) polega na zabraniu drewnianego szczupłego lub klinowatego urządzenia, aby podważyć okno. Następnie weź wieszak na ubrania, rozłóż go, aż będzie prosty, i zgnij koniec w mały haczyk. Weź wieszak na ubrania i przesuń go przez otwór w oknie utworzonym przez klin, aż haczyk napotka zamek. Następnie spróbuj wsunąć koniec wieszaka na ubrania pod zamek i pociągnij w górę, aby otworzyć drzwi. Prawdopodobnie zajmie to kilka prób i będziesz musiał upewnić się, że hak jest solidny, aby nie zginał się podczas próby odblokowania zamka. Jeśli te sposoby nie pomogą, zadzwoń po pogotowie zamkowe Warszawa, które szybko otworzyć zamek w samochodowych drzwiach.