Jeśli cierpisz na wypadanie włosów lub łysienie doraźnie mogą pomóc środki z włóknami keratynowymi. Jest to jednak opcja, która znika po pierwszym myciu włosów i łyse placki na głowie znowu mogą ukazać się w niepożądanym momencie.


Jakie są więc opcje długoterminowe na pozbycie się łysienia?
Przeszczep włosów to zabieg, który ostatnio coraz częściej stosowany jest przez kobiety i mężczyzn. Przeszczepy włosów gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich pięciu lat i są coraz bardziej akceptowane społecznie, a gwiazdy otwarcie mówią o ich wykonaniu. Jednak operację zawsze należy dokładnie przemyśleć. Przy pierwszych oznakach wypadania włosów wypróbuj jeden z dwóch leków zatwierdzonych przez FDA: Minoksydyl, który jest miejscowym leczeniem dostępnym bez recepty i online; lub istnieje Finasteride, który jest doustne, dostępne wyłącznie na receptę leki dostępne u prywatnych lekarzy rodzinnych i niektórych lekarzy.

Wypadanie włosów postępuje stopniowo, więc jeśli planujesz przeszczep włosów, zacznij je przez co najmniej dwanaście miesięcy, jeśli planujesz przeszczep włosów. Jest to odpowiednik budowniczego kładącego silny fundament, zanim zacznie budować ścianę. Po drugie, nie podejmuj emocjonalnej decyzji, jaką jest przeszczep włosów. Żaden mężczyzna nie chce stracić włosów, więc zaczynasz od momentu poczucia się bezbronnego, braku pewności siebie i szybkiej naprawy. A przemysł wypadania włosów jest rozległy. Przeszczep włosów to zabieg, którego nie trzeba się wstydzić. Wykonuje go znana klinika SeconHair mająca kilka punktów w całej Polsce. Wiele znanych nazwisk z Polski i ze świata opowiedziało się publicznie na temat przeszczepu włosów.