Wiele miejsc na Helu (szczególnie na południowym wybrzeżu) jest bardzo zależnych od ich pływów w celu uzyskania dobrych warunków kitesurfingowych. Rozumiemy przez to, że podczas przypływów kitesurfing Hel staje się niebezpieczny, szczególnie dla mniej doświadczonych jeźdźców. Przypływy zazwyczaj zmniejszają ilość miejsca na plaży, zwiększają rozmiary fal, ukrywają przeszkody i przynoszą silniejsze prądy. Wszystko to sprawia, że ​​warunki są o wiele trudniejsze i niebezpieczne dla kiterów. Przed pływaniem na południowym wybrzeżu musisz sprawdzić czasy odpływu na, a następnie możesz pływać 3-4 godziny z każdej strony odpływu.

Temperatura wody i powietrza.
Podczas uprawiania sportu jakim jest kitesurfing Hel należy pamiętać o dwóch temperaturach: temperaturze powietrza i temperatury wody. W niektórych miejscach może się okazać, że powietrze na zewnątrz jest rzeczywiście dość ciepłe, ale woda może być znacznie zimniejsza! Zawsze sprawdzaj oba elementy, aby określić, co musisz nosić, aby czuć się bezpiecznie i wygodnie na wodzie.

Jeśli latem jeździsz na kitesurfingu na południowym wybrzeżu, zazwyczaj potrzebujesz pianki o grubości co najmniej 5 mm z rękawiczkami, butami i kapturem, a nawet suchego skafandra. W miesiącach letnich można uciec z kombinezonu 3 mm, a czasem nawet z ciepłej kamizelki wysypkowej. Przed wyjściem sprawdź, jakie są prognozowane temperatury wody i powietrza, zapewni to, że jesteś przygotowany i będziesz mieć bezpieczny i przyjemny czas na wodzie. Teraz, gdy wiesz, na co zwrócić uwagę pod względem prędkości i kierunku wiatru, pływów i temperatury, musisz upewnić się, że używasz tego jako listy kontrolnej za każdym razem, gdy planujesz wypłynąć na wodę. Kitesurfing hel jest zabawną i przyjemną czynnością, ale może szybko przerodzić się w zło, jeśli nie jesteś przygotowany i przestrzegasz niezbędnych środków bezpieczeństwa, więc pamiętaj, aby zawsze sprawdzić przed wyjściem. Gdy będziesz gotowy zarezerwować kolejną lekcję lub sesję, przejdź do szkoły 3 Surf School, a my pomożemy Ci wyjść na wodę w Helu.