Szkło hartowane to cudowny materiał do wspaniałych zastosowań i wizji w projektowaniu wnętrz i elementów zewnętrznych. Elegancki wygląd, trwałość i wszechstronność sprawiły, że jest numerem jeden wśród projektantów na całym świecie. Jest również bardzo łatwy w utrzymaniu. W dzisiejszych czasach szkło hartowane może być stosowane praktycznie w każdym obszarze domu. Fabryka Szkła 24 z Warszawy specjalizuje się w użyciu szkła hartowanego „o niskiej zawartości żelaza”. Co stanowi „niskie żelazo” i dlaczego jest lepsze? Szkło hartowane o niskiej zawartości żelaza jest stosowane w produktach firmy Fabryka Szkła 24 z Warszawy ze względu na swoją zdolność do prezentowania wyraźnego wskaźnika przepuszczalności światła. W rzeczywistości istnieją dwa rodzaje folii ze szkła hartowanego. Spójrzmy na nie:
Przezroczyste szkło hartowane – nie daj się zwieść nazwie „jasne”. „Bezbarwne” szkło hartowane nie jest najczystszym rodzajem szkła hartowanego, jakie można uzyskać, pomimo jego nazwy. Szkło ogólnie nie ma wysokiej zawartości żelaza. Zwykłe bezbarwne szkło hartowane ma tendencję do rzucania zielonego zabarwienia, takiego jak w starych butelkach Coca Coli. Jeśli malujesz swój szklany tył kuchni, czyli tak zwane szklane panele do kuchni, jak to często robimy w Fabryce Szkła 24, może to stanowić problem w dopasowaniu kolorów.
Szkło hartowane o niskiej zawartości żelaza – szkło hartowane o niskiej zawartości żelaza jest znacznie bardziej przezroczyste niż standardowe przezroczyste szkło hartowane. Jest to nie tylko preferowane do dopasowania kolorów, jak wspomniano wcześniej, ale także do wyraźnego oglądania przez obudowę wyświetlacza bez zielonkawego odcienia. Jak powstaje szkło hartowane? Szkło hartowane, z którego robi się szklane panele do kuchni, zostało pierwotnie wyprodukowane przy użyciu ekstremalnego ogrzewania powyżej 720 stopni Celsjusza, co jest równe 1328 stopniom w stopniach Celsjusza. Następnie jest szybko schładzany za pomocą powietrza, które utwardza ​​powierzchnię. Podczas gdy powierzchnia kurczy się z powodu szybkiego schładzania, wewnętrzny rdzeń szkła jest nadal gorący. Gdy również powoli się ochładza, powstają różne warstwy szkła. Ekstremalne naprężenia rozciągające wyrównane przez ściskanie naprężeń powierzchniowych sprawiają, że szkło „hartuje się i jest mocne”, jak sama nazwa wskazuje, idealne do wykorzystania na szklane panele do kuchni.